Petre Alexandrescu, Corespondență, I. 1955-1978. Scrisoare de la Moscova, către soție
Scrisoare către Maria Alexandrescu Vianu despre petrecerea Anului Nou în compania familiei Blavatski ([Moscova,] 1 ianuarie 1961) 1 ianuarie 1961 Dragă Pusilete, Ieri seară, aşa cum ţi‑am scris în ultima scrisoare (care este a patra din acest ciclu epistolar), am fost la Blavatski[1]. Trebuie să‑ţi spun întâi că a fost […]









