Și eu am fost în Abaddón
7 ani apocaliptici. Nu, nu este vorba de cartea lui Ion Țugui, un bestseller care împletește abil realitatea cu ficțiunea, ci de cu totul altceva, menit, după cum se va vedea, să învârtoșeze cultura română (deloc minoră), să producă ,,zaveră” (indignare, revoltă, suspine, ,,tandre” invidii colegiale) în rândul breslașilor purtători […]








